Čtvrt na smrt vydávají své druhé album „A furt to nestačí“

Pražská nefolková kapela Čtvrt na smrt představuje své druhé studiové album, které vznikalo od začátku loňského roku. Pilotní singl „Pohádka“ už měsíc rotuje českým éterem a nyní ho na albu doplňuje dalších dvanáct autorských skladeb. Žánrově široce rozkročená formace se ani tentokrát nebojí experimentovat a v textech se důrazně opírá o palčivá celospolečenská témata.

Přebal alba A furt to nestačí kapely Čtvrt na smrt
cover Lukas Fiala

Necelé dva roky po vydání debutového alba „Držím Ti pěsti“ přichází Čtvrt na smrt s novým materiálem, který se opět s elegancí pohybuje od punku, post-rocku, alternativního rocku až po ozvěny folku. Sestavu Jan Vacík (zpěv, kytara), Jiří Sejf (bicí), Jakub Hartmann (baskytara) a Keishiro Mikawa (violoncello) nově doplnili Anna Kurková (příčná flétna, saxofon) a Dalibor Hrubeš (el. kytara). Ti značně rozšířili výrazové a instrumentační možnosti kapely.

Zpěvák, kytarista a autor většiny textů Jan Vacík k tomu dodává:

Na nové desce jsme dělali přes rok a během nahrávání nastaly příjemné komplikace spojené s tím, že jsme se rozrostli o další dva členy. Uhlídat aranže tak, aby to nebylo přepálené a posluchač se orientoval bylo mnohem složitější, než u debutu. S tím se pojí také to, že je v nových písních více instrumentálních pasáží a ne všechny skladby se dají zahrát jenom s akustickou kytarou.“

Temnější atmosféra

Nové album slibuje temnější atmosféru a propracovanější aranže. Pod jeho grafické zpracování, které na první pohled navazuje na jeho předchůdce, se opět podepsal Lukas Fiala. Ten patří mezi „nehrající členy kapely“, kteří jí pomáhají od samého začátku. Tak je tomu i v případě básníka a spisovatele Jiřího Charváta, který tentokrát přispěl slovy k písni „Autogramy“.

Produkci si pohlídala sama kapela, se zvukem pomáhal Kamil Danda, který desku také následně smíchal. O mastering se postarala stálice české scény Petr „Kakaxa“ Fleissig. Mezi hosty, kteří přispěli doprovodnými zpěvy, najdete Elišku Brejchovou, Julii Goetzovou a Jakuba Čermáka.

Většinu textů na novém albu jsem napsal za poslední dva roky, celé je to takové drásavější a akutnější a myslím, že temnější desku už nikdy nenapíšu. To je spojené s tím, jak uplynulé roky probíhaly i jak se mi (ne)dařilo v osobním životě. Často se i v těch nejdepresivnějších textech snažím hledat humor a nějaký příslib lepší budoucnosti, tenktokrát to ale šlo opravdu stěží. “ pokračuje dále kapelník.

Čtvrt na smrt působí v kapelní formaci od roku 2019 a za tu dobu stihla nahrát dvě alba a obrazit desítky festivalů a klubů po celé republice. Po vydání debutového alba byla kapela zařazena časopisem Headliner do 50 nadějí české hudby. Nové album „A furt to nestačí“ kapela pokřtila 2/4/2022 v pražském Café v lese ještě před jeho oficiálním vydáním, kde ho fanouškům zahrála od začátku do konce tak, jak je nahrané.

YouTube:

Táhlá Á: https://www.youtube.com/watch?v=qvO3QPCP2O4

Hyperlink

A furt to nestačí: https://distrokid.com/hyperfollow/tvrtnasmrt/a-furt-to-nesta

Fotografie, texty a mp3 ke stažení:

https://drive.google.com/drive/folders/1z5TeraoH8YE55RjmzT0Q-ZGKl6zpXelP?usp=sharing

https://www.facebook.com/ctvrtnasmrt

https://ctvrtnasmrt.cz/