Přeskočit na obsah
Anežka Urbanová

Anežka Urbanová

Aněz a velké saxofony pro něžný nefolk

utekla před svými krumlovskými démony do Prahy, aby se s nimi mohla znovu porvat. Věnuje se hudbě a grafice, prodává ryby. Její saxofony se objevují tam, kde byste je nečekali. Libuje si v extrémních vodních sportech a nenávidí extremisty. Když přijíždí vlak, zacpává si uši.

Anežka Urbanová se od malička věnuje hře na dechové nástroje. První nesmělé pokusy o improvizaci prováděla ve třinácti letech v Cikánské Jizbě. Na své cestě prošla například kapelami The Dark Blue Elephants, Allstar Refjúdží Band nebo TooT Ensemble. Její srdeční kapelou je funk-rockový Kabaret Kajbar. Studovala saxofon na Konzervatoři Jaroslava Ježka a ve Čtvrt na smrt hraje na dva velké saxofony – tenor a baryton.

Protože kromě hudby, ryb a života má ráda také a především Dalíka, znali jsme se delší dobu. Ale poznali a následně stali kapelou společnou nejspíš až po vejletě na Banát v létě 2022. Anežka s námi následně nahrála a produkovala desku pro Leo Pank Ševelpunu, kterému jsme pak dělali doprovodnou kapelu i na křtu. A když jsme si pak poprvé zahráli všichni společně, bylo vlastně všem tak nějak jasný, že Anežka s námi musí hrát i v naší kapele. Desku „Láska. Vždycky.“ už s námi chystá od začátku a její saxofony si moc rády povídají s Aničky saxofony.

KDYŽ TAM BUDEM‘, TAK TAM LOGICKY BUDEM‘

SPOTIFY

BANDCAMP

facebook

youtube