Přeskočit na obsah
Jiří Sejf, Čtvrt na smrt

Jiří Sejf

Když je krásně, tak je tak strašně krásně

Kariéru sportovce Jirkovi v pubertě rozmluvili rodiče. Hudbu mu ale naštěstí nikdo rozmluvit nedokázal. Kromě hraní na bicí se věnuje jejich lazení, práci lektora a producenta.

Setkáním Honza a Jirky vlastně vznikla kapela jako taková. Potkali se částečně na inzerát a částečně díky společným kruhům okolo v té době čerstvě zavřené autonomní organizace Klinika. Dle jeho vlastních slov šel Jirka na zkoušku říct Honzovi, že se omlouvá, ale hrát s ním nebude. Jenže osud tomu chtěl jinak. Vůbec první písnička, kterou si spolu zkusili zahrát v Žižkovšišce, která jim půjčila pódium jako provizorní zkušebnu, byly Mezníky. A ty si sedly za necelých deset minut do podoby, v jaké je znáte z desky Držím Ti pěsti. V ten moment bylo rozhodnuto. Honza přestal hledat bubeníka a Jirka krátce na to přivedl baskytaristu Kubu.

Pokud skončí Jirka, skončí kapela

Tři měsíce poté jsme už společně jako trio hráli na festivalu Povaleč a brzy poté začali chystat debutovou desku. Hudební souznění a Jirkův cit pro skladbu jsou pro kapelu natolik zásadní, že Honza bez nadsázky tvrdí, že pokud skončí Jirka, kapelu rozpustí. Společně se věnují také hudební produkci. Jirka má na starosti především preprodukci, zvuk a skladbu bicích, občas se ale podílí také na aranžích. Třetím rokem vyučuje nastupující generaci bubeníků a nabízí soukromé hodiny v naší zkušebně na Chodově. Zároveň si ho můžete pozvat k sobě domů nebo do zkušebny, pokud nejste spokojeni s tím, jak zní vaše bicí souprava.

Pokud máte zájem o ladění bicích a nebo soukromé hodiny, ozvěte se mu: 731 202 346

svítá dřív, než včera

SPOTIFY

BANDCAMP

facebook

youtube