Jiří Sejf

Jiří Sejf

když je krásně, tak je tak strašně krásně

Kariéru profesionálního sportovce jirkovi ZAKÁZALI rodiče A tak začal hrát na bicí. To už mu nikdo rozmluvit nedokázal. Vášnivý čtenář, milovník anime, fantasy a člen klubu přátel špatných filmů nyní dokončuje studium na Mezinárodní konzervatoři.

Jirka Sejf vyrůstal na farmě v Karlickém údolí. Lásku k hudbě podědil po tátovi a od malička ho tak provází kapely jako Psí Vojáci nebo Traband. S bubnováním začal docela pozdě, na prahu dospělosti. O to víc se mu ale od té doby věnuje. Od metalu postupně přešel k diametrálně odlišný žánrům, první větší koncerty odehrál s pop-rockovou kapelou Save the emotion. Následně se také stává bubeníkem dream-popové kytarové kapely Iggy Mayerov. Po nástupu na Mezinárodní konzervatoř zakládá kapelu Free Candy, pro kterou skládal hudbu i psal texty. V březnu roku 2019 se potkává s Honzou na společnou zkoušku.

„Hraju s tebou přestože to nikdo nebude poslouchat“

Ppůvodně chtěl Honzovi jen říct, že to nemá smysl, protože v té době hrál ve vícero kapelách, které měly slušně „našlápnuto“. Hned na první zkoušce ale dávají společně dohromady základ písně Mezníky. Dle Jirkovo vlastních slov byl přesvědčenej, že to nikdo nebude poslouchat. Ale protože odmala tíhnul k alternativní hudbě a v písních důkladně vnímá texty, dává tomu šanci. Do kapely následně zve svého kamaráda Kubu, který se ujímá baskytary. Jirka není v kapele „pouze“ od toho, aby bubnoval. Naplno využívá svůj cit pro kompozici, který se otisknul do prvních dvou studiových alb Čtvrt na smrt. S produkcí pomáhá Honzovi také v projektech, které nahrávají sólovým písničkářům. Perkuse vymyslel a nahrál na EP Nelásky od Tali, bicí, perkuse a některé kompozice pak na album Český folk od Leo Pank Ševelpuny. Jirka se živí soukromou výuou hry nabicí nástroje, studiovým nahráváním, záskoky na koncertech, lazením bicí soupravy a hudební produkcí.

Většinu času na dně, ale když je krásně…

SPOTIFY

BANDCAMP

facebook

youtube