Přeskočit na obsah
Dalibor "Dalík" Hrubeš - Čtvrt na smrt

Dalibor Hrubeš

dalík a jeho létající kytara

Dalibor hrubeš je kytarista a Milovník Nuslí z Havířova. odkojen na Radegastu Zbožňuje svůj Stratocaster a nenávidí velké lopuchy. Velice rád užívá efekt zvaný zpoždění, ale chodí včas. většinou.

Když jsme na jaře roku 2021 začali nahrávat album A furt to nestačí, přemýšleli jsme, koho oslovit jako hosta na elektrickou kytaru. Bubeník Jirka navrhnul Dalíka, kterého znal jako frontmana Divnotaje a kytaristu kapel MarZ, emozpěvVnitrublok. Jenže právě jeho vytížení se zpočátku zdálo překážkou k tomu, aby se na našem chystaném albu objevila jeho létající elektrická kytara. Pak ale přišel festival Deziluze, na kterém se poprvé potkal s Honzou a byla to láska takzvaně na první pivo. Společně na festivalu zůstali až do úplného konce, přestože obě jejich kapely vystupovaly už v pátek. Cestu zpátky do Prahy si ještě prodloužili zastávkami po náhodných nádražkách a během těch tří dnů začalo být jasné, že by si spolu mohli rozumět.

„zapnu delay a uvidíme“

Brzy na to přišla první zkouška a jen o pár týdnů později také koncert před pražským Cross Clubem. Společná chemie zafungovala na výbornou a tak nevadilo, že v té době Dalík ani neznal celý repertoár kapely. Jeho vlastními slovy: „zapnu delay a uvidíme, ne?“ Den na to s námi odjel na festival TrutnOFF a v kapele už zůstal. S jeho kytarami jsme získali úplně novou paletu barev, která podstatně ovlivnila zvuk kapely. Pokřtil s námi poslední album a k dnešnímu dni odehrál kolem třiceti koncertů. Chystanou desku Láska. Vždycky. už s námi připravuje od prvotních nápadů a na její konečnou podobu má nezanedbatelný vliv.

svítá dřív, než včera

SPOTIFY

BANDCAMP

facebook

youtube