Přeskočit na obsah
Keishiro Mikawa - Čtvrt na smrt

keishiro mikawa

když se řekne oh, kei!

keishiro mikawa se Narodil se ve městě Fukuoka. od útlého věku se věnuje hře na piano a violoncello. na hudební fakultě Tokijské univerzity absolvoval v roce 2018. po přesunu do prahy nastoupil na hamu a působí také v pražské komorní filharmonii.

Když jsme na podzim roku 2019 začali nahrávat album Držím ti pěsti, brzy jsme si uvědomili, že v tehdy ještě tříčlenné sestavě si v aranžích nevystačíme. V několika písních jsme slyšeli violoncelloHonza si vzpomněl na Keishira, kterého potkal na schůzkách cizinců, které učí česky. V té době jsme neměli ponětí, co všechno má „Kei“ za sebou a jak výbornej muzikant to je. Věřili jsme, že do těch našich jednoduchejch písniček něco zvládne nahrát a poslali jsme mu dvě, aby si je připravil. O pár týdnů později jsme byli znovu ve studiu Aluna, tentokrát už ve čtyřech. Nejdřív jsme si chvíli hráli s nastavením mikrofonů, pak mu pustili ty dvě skladby a za necelou hodinu bylo hotovo. A tak jsme šli společně na oběd, kde jsme se bavili o všem možném, ale především o chystané desce. Keishira naše písničky podle všeho bavily, v jeden moment se tázavě podíval a pronesl:

„honzo, máš jich víc?“

Po návratu do studia jsme mu tedy pustili další roztočené písně, do kterých připadalo v úvahu nahrát další part. Keishiro si vybral Kontakt, který následně ovlivnil naprosto zásadním způsobem. Seděl v nahrávací místnosti a zpočátku zkoušel hrát melodickou linku. Najednou si k sobě ale přitáhl radiátor. A začal hrát na něj. V ten moment jsme věděli, že přesně tohle je směr, kterým se má celá skladba ubírat. A začalo šílené experimentování. Ve výsledné podobě tak kromě radiátoru uslyšíte tříštění skla, vrzání dveří, rachot řetězů a spoustu dalších pazvuků. Tenhle kreativní zážitek absolutní tvůrčí svobody nás jako muzikanty spojil a Keishiro už v kapele zůstal. Odehrál s námi desítky koncetů a byl nedílnou součástí kapely až do té doby, než jsme se rozrostli o další čtyři členy. Kei s námi rád improvizuje a proto se jeho cello tolik nehodí do plné sestavy. Nadále však vystupuje s Honzou v akustickém duu a čas od času si společně připomeneme naše začátky koncertem ve čtyřech.

co tě nezabije, to tě zmrzačí

SPOTIFY

BANDCAMP

facebook

youtube