Jakub Hartmann

Jakub Hartmann

Zpívající basička Kuby Hartmanna

Kuba žije na první pohled zcela normální život průměrné kancelářské krysy. Z basových tónů měl husí kůži odjakživa, ale nikdy by ho nenapadlo, že je jednou bude sám produkovat. Do kapely kromě brutální spodní „há“ struny přináší také brutální smysl pro černý humor.

Jakožto analytik pátrá v hudbě po souvislostech, které tam mnohdy ani nejsou, a tak ztrácí čas v honbě za perfektním tónem, který zahraný akord nakonec úplně změní. Tuto skutečnost kapele většinou neříká. Příroda mu nadělila možná až přílišnou dávku flegmatismu, a tak ho málo co rozhodí. Teda až na ty opice, co člověk běžně potká za volantem. V kapele působí od samého začátku a má stejně jako Honza a Jirka naprosto zásadní vliv na podobu našich prvních dvou studiových desek.

„Vstávej, takhle toho Anděla nedostanem“

Během nahrávání Držím Ti pěsti (2020) začala pandemie koronaviru a Kuba zůstal „uvězněnej“ s Honzou v údrnickém nahrávacím studiu Aluna. S majitelem Kamilem Dandou se dohodli, že zůstanou dýl za menší denní sazbu, protože cesta zpátky do Prahy byla v té době riskantní a studio by bylo beztak zavřené. Ten čas se kluci rozhodli využít na plno a v podstatě na směny editovali, aranžovali a předmíchávali naši desku. Vznikla tak nejen podsttatná část výsledné podoby našeho debutového alba, ale také řada interních vtipů, které tady ale publikovat nemůžeme. Kuba, kterému se v kapele říká Žvejk, je také v podstatě výhradním autorem hudby písní jako jsou třeba V postrojích či Někdy se to vrací. Kromě hry na baskytaru se věnuje také tvorbě elektronické hudby a Elišce.

Chtěl bych tě vzít až tam, kde se to zase dá

SPOTIFY

BANDCAMP

facebook

youtube