Přeskočit na obsah

Čtvrt na smrt předznamenávají nové album singlem Startovní čáry

  Pražská nefolková kapela Čtvrt na smrt představuje první singl ze svého třetího studiového alba. Startovní čáry doprovází video z nahrávání ve studiu Jámor Ondřeje Ježka. Kapela se v uplynulém roce rozrostla o další dvě členky. Na nahrávce tak uslyšíte také zpěvačku Elišku Brejchovou a saxofonistku Anežku Urbanovou, jejíž baryton dostal v novince hodně prostoru.

  Žánrově široce rozkročená formace tentokrát přichází s pečlivě budovanou aranží, která roste až do posledního refrénu. Sloky v podání frontmana Honzy Vacíka oscilují na pomezí rapu, zpěvu a recitace. Výraznou roli dostala elektrická kytara Dalibora Hrubeše a v druhé polovině se skladba tradičně opírá o rytmickou sekci ve složení Jirka Sejf (bicí) a Kuba Hartmann (baskytara). Flétnistka a saxofonistka Anna Kurková protentokrát odložila nástroje a zpívá.

  Zpěvák, kytarista a textař Honza Vacík o vzniku písně:

  Melodii a text refrénu jsem si nosil v hlavě snad dva roky. Skladba tak patří mezi ty, které pomalu dozrávají a nelze je uspěchat. Několikrát jsem se snažil dopsat sloky a nikdy jsme s tím v kapele nebyli spokojení. A pak jednoho večera přišel celý zbytek naráz. Za půl hodiny bylo hotovo. Verše ´startovní čáry jsou pro každýho jinde, dřív než jsme začali je půlka z nás v bryndě´ se zjevily samy od sebe a nakonec se staly jedním z ústředních motivů nového alba. Přesně to jsem chtěl říct, ale nevěděl, jak to říkat.

  Startovní čáry jsou první singl z chystané desky Láska. Vždycky.

  Kromě nových členů v sestavě přibyl do nahrávacího řetězce ještě jeden důležitý článek. Novou nahrávku si už kapela neprodukuje sama, ale oslovila zkušeného producenta Ondřeje Ježka, pod jehož laskavým dohledem album vzniká. V zimě Čtvrt na smrt natočili prvních pět písní a v létě se do studia Jámor vrátí se stejnou porcí nového materiálu. Láska. Vždycky. bude obsahovat celkem deset skladeb, celkovou délkou se kapele poprvé vejde také na vinyl. Na jeho výrobu poběží sbírka na Donio.cz

  pozn.: pokud odkaz na sbírku nefunguje, znamená to, že ještě nebyla z technických důvodů spuštěna – naplánovat vydání na státní svátek se neukázalo jako dobrý nápad 🙂

  Honza k nahrávání dodává:

  Už když jsme točili A furt to nestačí, tak nějak jsme cítili, že jako kapela zvolna přerůstáme sami sebe jako producenty. Od té doby jsme se rozrostli ještě o Aněz s Eliškou a jednoduše řečeno jsme potřebovali, aby to celé někdo ukočíroval za nás. Ondra je jeden z mých nejoblíbenějších producentů a dlouho jsem se ho bál oslovit, protože co kdyby řekl ne… Potom nás ale pozval hrát do Banátu, takže jsem si uvědomil, že co děláme mu asi nepřijde úplně blbé, zkusili jsme to a vyšlo to.

  Čtvrt na smrt působí v kapelní formaci od roku 2019 a za tu dobu stihla vydat dvě studiová alba a odehrát přes dvě stě koncertů v klubech a na festivalech po celé ČR. Po vydání Držím Ti pěsti (2020) byla kapela zařazena časopisem Headliner do 50 nadějí české hudby. Startovní čáry jsou první z deseti skladeb na chystaném albu Láska. Vždycky.
  Vydání je naplánované na listopad.

  Startovní čáry Najdete třeba na

  SPOTIFY

  Apple Music

  Amazon Music

  youtube

  Napsat komentář

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *